4 marki tatrzańskie srebro, lokalny dukat moneta kolekcjonerska

Wysyłka w: 2 dni
Cena: 249,00 zł 249.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Prawdziwy rarytas i okazja dla kolekcjonerów. Wyjątkowy moment aby ponownie nabyć ten wyjątkowy srebrny kolekcjonerski dukat o nominale 4 marek tatrzańskich. Wydany w 2009 roku przez emitenta, którym był Powiat Tatrzański, w obiegu od sierpnia do grudnia 2009 roku, bity przez Mennicę Polską. Nie lada gratka dla Wszystkich miłośników Tatr, Podhala i Zakopanego.

Awers:

Centralnie herb powiatu tatrzańskiego na tle charakterystycznych ozdób góralskich, u góry półkolem napis: POWIAT TATRZAŃSKI, u dołu półkolem napis: HONOROWANY DO 31.12.2009.

Rewers:

Na tle konturów Tatr cztery oscypki, z ich lewej strony w poziomie nominał cyfrą: 4, u dołu półkolem nazwa w dwóch wierszach: MARKI / TATRZAŃSKIE, u góry półkolem napis w dwóch wierszach: POLSKI PRODUKT REGIONALNY / OSCYPEK, z prawej strony skośnie oznaczenie próby srebra Ag500 oraz znak mennicy warszawskiej.

Tworzywo / metal: srebro próby 500 (Ag500)
Nakład: 2 000
Projektant: Andrzej Nowakowski

Moneta w ochronnym kapslu zabezpieczającym.

Dukat o nazwie „Marka Tatrzańska” został wyemitowany z okazji 10–lecia Powiatu tatrzańskiego. Swą symboliką nawiązuje do tradycyjnego produktu regionalnego, którym jest oscypek oraz do okresu międzywojennego, kiedy środkiem płatniczym w Polsce i na Podhalu była „Marka”. Na awersie „Marki Tatrzańskiej” znajduje się herb Powiatu Tatrzańskiego, w którym widnieje postać Matki Boskiej Jaworzyńskiej – Królowej Tatr. Na rewersie monety znajduje się oscypek – lokalny produkt regionalny – wpisany na Listę Produktów Regionalnych Unii Europejskiej w 2007 roku.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Szablony Shoper Modern™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.